Řekli o oboru

 • Jsem velice ráda, že jsem absolventkou AHOL Vyšší odborné školy a doporučila bych ji všem mým známým. Po ukončení studia na jazykovém gymnáziu jsem si nebyla jistá, kterou vysokou školu si vybrat, tak jsem se rozhodla pokračovat na AHOL Vyšší odborné škole, kde jsem si zvolila obor Cestovní ruch. Tento obor mi umožnil pokračovat v jazykovém vzdělávání a poskytl mi široký rozhled v oblasti cestovního ruchu a také managementu. Kromě odborného vzdělávání jsem absolvovala velmi zajímavou praxi v cestovní kanceláři, hotelu a na letišti.Nyní žiji v Dubaji a pracuji jako letuška u nejlepší letecké společnosti světa Emirates.

  Mgr. Blanka Sabová, Dis., absolventka 2010,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Cestovní ruch

 • Ke studiu cestovního ruchu na naší škole bych řekla asi jen to, že jsem vděčná za to, že můžu studovat obor, který mě baví a nemusím se do ničeho nutit. Myslím, že velká výhoda je i to, že se učíme oproti ostatním oborům tř cizí jazyky. Průvodcovská činnost mi taky hodně dala, není to jen tak vystoupit před ostatní a říkat nějaký výklad. Jsem ráda za každou příležitost, kdy se mohu naučit něco nového a hlavně za skvělý přístup všech vyučujících. Nevěřila jsem, že to někdy řeknu, ale do školy se vždycky těším :).

  Michaela Gvuzdová, absolventka,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Cestovní ruch

 • V listopadu 2016 jsem se zúčastnila kurzu DELEGÁT A TECHNICKÝ PRŮVODCE CESTOVNÍ KANCELÁŘE, pořádaného AHOL - Vyšší odbornou školou v Ostravě. S organizací kurzu jsem byla nadmíru spokojená - výuka probíhala v příjemném prostředí moderní učebny. Co jsem velmi oceňovala, byl důraz na praktickou výuku. Vyučující vedly svou výuku zajímavým způsobem a ochotně zodpovídaly veškeré dotazy. Chtěla bych Vám za všechno poděkovat. Musím se přiznat, že jste mi Vaším přístupem a pozitivní atmosférou, která se celým kurzem šířila, vlila novou energii do žil, a že jsem se na každý víkendový blok moc těšila.

  Mgr. Magdalena Divišová,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Cestovní ruch

 • Studium cestovního ruchu na AHOL-Vyšší odborné škole mi otevřelo brány k mé vysněné profesi. Od momentu, kdy se na nástěnce AHOL- VOŠ objevil inzerát, který byl ze strany CK Fischer zaslán jako pozvánka k výběrovému řízení na pozici delegáta cestovní kanceláře, neváhala jsem a přihlásila se do konkurzu. Výběrové řízení jsem vyhrála a od té doby žiju v zahraničí. Nesmírně si vážím podpory ze strany všech učitelů v posledním roce studia, kdy jsem už pro CK Fischer pracovala a nemohla být přítomna dennímu studiu v plném rozsahu.

  Vlasta Martinková, Dis., absolventka,

  AHOL Vyšší odborná škola, vzdělávací program Cestovní ruch