05.04.2018
 

 

V pátek 9. března 2018 proběhl v multikině CineStar už 11. ročník oborové soutěže Superstar v odborných znalostech, kde studenti AHOL - Střední odborné školy prezentovali ve třech kategoriích (ekonomické, humanitní a v multimediální) své odborné znalosti.

Své projekty tvůrčí týmy obhajovaly před odbornou porotu, v níž zasedly významné osobnosti regionu a odborníci z jednotlivých oborů - za všechny např. Ing. Radúz Mácha, ředitel Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje, které nad soutěží převzalo záštitu, moderátor Radek Erben nebo Mgr. Lenka Fonioková, regionální koordinátorka informačních aktivit o Evropské unii Úřadu vlády ČR. Výkon studentů hodnotila také radní Moravskoslezského kraje, paní Radomíra Vlčková a soutěž finančně podpořil i Úřad městského obvodu Ostrava - Vítkovice.

Náměty prezentovaných prací byly i letos různorodé a svědčí o zájmu studentů jak o vážná témata z oblasti politologie, ekologie, ekonomiky či sociálních služeb, tak i o jejich smyslu pro humor a schopnosti se na téma podívat s nadhledem.

Soutěžní přehlídku letos rozšířila speciální sekce prezentující práce, které vznikly v rámci projektu AHOL TALENT 2017-2018 statutárního města Ostrava. Studenti publikum seznámili s výsledky práce workshopů zaměřených na rozšíření digitální gramotnosti. Diváci tak mohli vidět tvůrčím způsobem zpracovaná témata z oblasti robotiky a automatizace, digitálního marketingu, on-line kampaně, profesionální webové prezentace nebo se seznámit s reportážemi AHOL TV Studia. Práce vznikaly pod supervizí mentorů z praxe (VŠB - TU Ostrava, mediální agentura Sabanero apod.) a prokázaly, že studenti možností, které projekt nabízí, plně využili.