15.10.2017
 

Ve dnech 10. a 11. října 2017 se výběr žáků a žákyň oboru Pedagogického lyceazúčastnil dvoudenní kulturní exkurze Brno - Vídeň.

V letošním roce žáci zhlédli expozici spojenou s válčením Napoleona Bonaparte ve Slavkově u Brna, dozvěděli se zajímavosti o bitvě tří císařů a prohlédli si památeční místa s touto bitvou spojená. Následně společně s pedagogy zamířili do centra Brna, které je protkáno řadou historických budov, pamětihodností a turistických zajímavostí, jako je například brněnský drak. Ve večerních hodinách pak byla úterní exkurze završena uměleckým zážitkem v podobě divadelního představení zaměřeného nejen na intimní zajímavosti ze života Adolfa Hitlera. Inscenaci s názvem Doma u Hitlerů aneb Historky z Hitlerovic kuchyně viděli v nastudování brněnského HaDivadla.

Ve středu ráno se pak skupina vydala objevovat a obdivovat krásy rakouské metropole - Vídně. V dopoledních hodinách je čekala prohlídka zámku Schönbrunn,sídla Habsburků, a jeho zahrad, hned poté následovala návštěva galerie Belveder, kde mohli žáci zhlédnout vskutku mistrovská díla, mezi něž se řadí např. Polibek od Gustava Klimta. Po bohatém a vyčerpávajícím dvoudenním kulturním programu se žáci vrátili plni dojmů a nových obohacujících vědomostí.