03.10.2017
 

Dne 3. října 2017 proběhly v AHOL Gallery na AHOL - Střední odborné škole v odpoledních hodinách hned dvě akce: křest druhého vydání knihy Maturujeme z práva Mgr. Pavla Káni a vernisáž obrazů Ing. Šárky Zwardońové s názvem Dva světy: abstrakce a realita v obrazech.
 
Jako první probíhal křest knihy Maturujeme z práva. Vyučující z AHOL - Střední odborné školy Mgr. Paskal Trigas, který titul recenzoval, se ujal křtu a řekl několik slov o kvalitách publikace. Slova se potom ujal i Mgr. Pavel Káňa, který zavzpomínal na tvorbu svých učebnic a představil své dílo studentům, kteří poté měli i možnost si učebnici na místě zakoupit.
 
Následovala vernisáž Ing. Šárky Zwardońové. Po krátkém vstupu shrnujícím autorčin profesní život, promluvila tato v Česku i v Polsku vystavující výtvarnice o své tvorbě, o oblastech, v nichž nachází podněty a inspiraci, o technikách, které preferuje, a rovněž o aktuální výstavě, na níž se mísila realistická malba, ať už zátiší či portrétů, s abstraktními motivy se symbolickou rovinou. Rovněž obrazy Ing. Šárky Zwardońové bylo možné na místě zakoupit.
 
Akci doprovázela hrou na klavír studentka čtvrtého ročníku oboru Pedagogické lyceum Alena Pobudová. Všichni účastníci vernisáže odcházeli obohaceni o umělecký zážitek a též o nové zkušenosti a poznatky.

Mgr. Jakub Raida