05.10.2017
 

V pátek 5. 10. probíhala na výstavišti Flora Olomouc gastronomická soutěž Olima Cup 2017, které se v kategorii junior zúčastnili i dva naši žáci: Martin Vantuch a Jakub Mrkva z druhého ročníku oboru Gastronomie - Kuchař v moderní gastronomii.
Zadání soutěžního úkolu znělo následovně: během 45 minut připravit 4 porce inovativního pokrmu, kde hlavní surovinou bude vepřová kotleta bez kosti. V den soutěže si každý soutěžící ze spotřebního koše vylosoval navíc 2 suroviny, které musel zakomponovat do pokrmu. Jakub i Martin se na soutěž pečlivě připravovali a při sestavování pokrmu brali ohled na sezónnost. Jejich pokrmy tedy obsahovaly podzimní plodiny, jako např. dýni, celer, červenou řepu a houby. Oba si při samotné přípravě pokrmu během soutěže počínali profesionálně a poradili si i se zakomponováním vylosovaných surovin.

Martin Vantuch
- název pokrmu: Vepřová kotleta na tymiánu a rozmarýnu, petrželkový demi-glace s hříbky, podzimní koblížek, zkaramelizovaná červená řepa
Jakub Mrkva
- název pokrmu: Vepřová kotleta na tymiánu s jablkovým demi-glace, krémovým dýňovým pyré, doplněná žampiony s masovou fáší a zeleným květákemJejich výkon byl oceněn odbornou komisí, složenou ze známých kuchařů, která Martina Vantucha odměnila bronzovou medailí. Díky tomuto umístění je Martin Vantuch nominován na soutěž Gastro junior Brno 2018, která proběhne v lednovém termínu na brněnském výstavišti.
Martinovi i Jakubovi děkujeme za reprezentaci školy, gratulujeme k umístění a přejeme hodně úspěchů i do budoucna v dalších soutěžích!Soutěžící připravovala:
Mgr. Anna Slaninová