24.10.2017
 

Akce proběhla za podpory MSK, projektu Prevence rizikových projevů chování.

V pondělí, dne 23. 10. 2017 proběhla v prostorách naší školy preventivní akce zvaná Zdravý životní styl. Žáci 1. a 2. ročníků dostali možnost dozvědět se něco nového v rámci přednášek odborníků z praxe, kteří je informovali o problematice kouření, očních a ušních onemocněních a způsobech jejich léčby.

Zdraví bylo hlavním tématem i na druhém stanovišti, které třídy seznamovalo se způsoby odběru krve, měření krevního tlaku, KPR či obvazovými technikami. Velmi zajímavým zpestřením byla možnost nahlédnout do útrob skutečného sanitního vozu.

Na své si ovšem přišli i zájemci o samotný zdravý životní styl. Součástí dopoledne totiž byly i ukázkové lekce skupinových fitness cvičení pod vedením Mgr. Jany Ligocké a relaxační stanoviště. Zde žáci mohli ochutnat celou řadu zdravých pochutin, vyslechnout si naučnou přednášku o čaji vyslovenou majitelem čajovny, případně se naučit několik relaxačních cviků, které jim mohou pomoci překonat únavu z náročného dne.

V odpoledním bloku potom proběhly přednášky vyslovené odborníky. První z nich realizovaly vedoucí zařízení Anabell Ostrava a její host, slečna, která si prošla závažnou poruchou příjmu potravy - mentální anorexií. Druhým přednášejícím byl odborník na problematiku šikany, Mgr. Látal, jenž se zabýval tématem kyberšikany, konkrétně tzv. sextingu.

Celá akce se vydařila k velké spokojenosti vyučujících i žáků, kteří dostali možnost přiučit se něco nového v oblasti dnes tolik diskutovaného životního stylu.