03.12.2017
 

Dne 30. 11. 2017 proběhla pěvecká soutěž ZPÍVÁ CELÝ AHOL. Zúčastnili se žáci napříč obory i ročníky a publikum tvořily hudebně vzdělané studentky 2. ročníku Pedagogického lycea. Každý soutěžící byl odměněn bouřlivým potleskem, mnohdy doprovázeným pískáním jako na skutečném koncertě.

V odborné porotě zasedli učitelé hudební a dramatické výchovy, jejichž oku a uchu neutekl jediný detail výkonu soutěžících a kteří tvrdě hodnotili jak zpěv, tak celkový výkon, včetně stylizace či choreografie. Aby tato přehlídka talentů nebyla tak vážná jako v televizních soutěžích, snažili se zpěváčci porotu rozesmát vtipnými kreacemi, což se také povedlo. Celkově byla atmosféra plná očekávání, úžasu a nejen publikum, ale i hodnotitele překvapily výkony účinkujících.

Po 30 minutách těžkého rozhodování se porota usnesla na konečném verdiktu a společně s diplomem a cenami ohodnotila 4 nejlepší vystoupení. Dvě 3. místa obsadily Barbora Ohřálová (3.PL) a Kateřina Klempárová (2.PV), druhé místo patří Kláře Pytelkové (3.PL) a na 1. místě pomyslné bedny stanulo duo Matěj Falát a Klára Foltová (4.PL). Všichni ocenění před sebou mají další nácvik, neboť konečné finále o absolutním vítězství (AHOL HLAS) proběhne 22. 12. 2017.

Věříme, že dopoledne si užili všichni zúčastnění, a nabití uměleckým zážitkem budeme držet palce!