22.12.2017
 

K cestovnímu ruchu patří samozřejmě cestování a poznávání nového. V letošním předvánočním čase jsme se 13. prosince vydali na exkurzi do Vídně, abychom mohli obdivovat jedinečné památky dříve hlavního města habsburské monarchie.
Po příjezdu do Vídně jsme se s průvodcem vydali do Schönbrunnu - letního sídla Habsburků, jednoho z nejkrásnějších barokních zámků Evropy. Zde jsme si prohlédli Muzeum císařských kočárů. Jedná se o vozový park nejen císařské rodiny, ale i členů rakouského dvora a členů šlechtických rodin. Následovala prohlídka reprezentačních prostor císařského páru Františka Josefa a Alžběty. Přímo před zámkem jsme pak vstřebávali atmosféru vánočních trhů. Uprostřed prostranství stál ozdobený vánoční strom, který všem připomněl, že přichází vánoční čas, čas pohody, smíru a přemýšlení. Pro mnohé, kteří sídlo navštívili poprvé, to byl velký zážitek.
Při návratu do centra Vídně jsme si vyslechli zajímavé vyprávění o historii města a prohlédli kostel sv. Štěpána, kostel sv. Augustina u Hofburgu, kde se nachází Hrobka srdcí habsbursko-lotrinské dynastie a kostel minoritů, jehož základy položil Přemysl Otakar II. Domů jsme se vrátili v pozdních večerních hodinách promrzlí, ale bohatší o zážitky.