01.02.2018
 

První únorový den školního roku 2017/2018 se na SOŠ Ahol nesl v anglickém duchu. Škola se proměnila ve Spojené království Velké Británie a Severního Irska, aby mohl v 9 hodin ráno započnout 3. ročník soutěže v anglickém jazyce nazvaný Ahol's Amazing race.

I v letošním roce mohla soutěž proběhnout hlavně díky podpoře Statutárního města Ostravy. Záštity nad soutěží pak převzali starosta městského obvodu Ostrava - Vítkovice, pan Petr Dlabal, starosta městského obvodu Ostrava - Jih, pan Bc. Martin Bednář, Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje v čele s Ing. Radúzem Máchou.

V 9 hodin se všichni soutěžící sešli v naší galerii a za zvuků anglické hymny a za přítomnosti anglické královské rodiny, královny Elizabeth II., prince Charlese a vévodkyně Kate, bylo celé soutěžení slavnostně odstartováno.

Po úvodním zahájení a setkání s Jamesem Bondem na jednotlivé soutěžící čekal vědomostní test, který trval 60 minut. Po jeho napsání se pak odebrali na „relaxační stanoviště", kde si mohli zasoutěžit za drobné ceny, a následně pro ně bylo připraveno občerstvení v anglickém stylu.

Po vyhodnocení vědomostního testu se mohli vrhnout na další soutěžení aktivity a kvízy. Na cestách napříč královstvím a se seznámili se známými osobnostmi z historie i současnosti, knih, filmů i hudebního světa, nasáli atmosféru oblíbeného anglického svátku Halloween, směnili si peníze podle nejlepšího kurzu a nakonec sečetli všechny své vyhrané libry a pod drobnohledem svých průvodců vypsali šek, který rozhodl o jejich finálním umístění.

Ve vědomostních testech se na prvních třech příčkách umístili Michal Zíma (ZŠ J. Šoupala, 1. místo), Vlasta Křejčiříková (ZŠ Chrjukinova, 2. místo), Dominika Sikorová (ZŠ A. Hrdličky, 3. místo). Mezi soutěžními týmy vítězné příčky obsadily školy ZŠ Březinova (1. místo), ZŠ Dětská (2. místo), ZŠ Chrjukinova (3. místo).

Všem výhercům gratulujeme a těšíme se na další setkání!

 

Především děkujeme všem sponzorům.